Bronz pentru politistii bacauani la CM de Unifight

Campionatul Mondial de Unifight, care s-a desfășurat la Moscova, în perioada 1-5 noiembrie, a adunat la start sportivi din 40 de țări între care Rusia,România,Belarus,Lituania,China,Germania, Canadași Egipt.

Lotul României a fost condus de comisarul șef de poliție Marius Catachițiga și antrenat de agentul de poliție Mihai Gosav, din cadrul I.P.J Bacău. Reprezentativa țării noastre a fost compusă din  agent șef de poliție Gosav Mihai, agent principal de poliție Geandră Silviu, ambii din cadrul IPJ Bacău,  subinspector de poliție Bostă Cristian de la I.P.J. Botoșani, subinspector de poliție Moraru Florin din București și băcăuanul Smerea Ionuț.  În urma desfășurării competiției sportivii români au obținut fiecare câte o medalie de bronz.  Polițistul băcăuan Mihai Gosav  a luptat la categoria 95 de kg light contact, împotriva reprezentanților din Turcia, Egipt și Uzbekistan și a obținut medalia de bronz. Silviu Geandră, polițist la I.P.JBacău, a luptat la categoria 80 de kg. full contact împotriva reprezentanților Iranului, Israelului și Rusiei și s-a clasat pe locul trei la această categorie.  Campionatul Mondial de Unifight de la Moscova a încheiat sezonul competițional din 2011, compețiile urmând a fi reluate în 2012 la Campionatul Național de Unifight .